W TOBIE TRWAM

W TOBIE TRWAM

CYKL OTWARTYCH LEKCJI I WARSZTATÓW TAŃCA W RAMACH PROJEKTU „W TOBIE TRWAM” / CENTRUM PILATES I TAŃCA PENDULUM

Centrum Pilates i Tańca „Pendulum” zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów i lekcji otwartych. Zajęcia skierowane są do wszystkich miłośników tańca, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

Wszystkie warsztaty i lekcje w ramach cyklu są bezpłatne. Obowiązują jedynie zapisy w formie mailowej: prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w warsztatach na adres: centrum.pendulum@gmail.com
Uwaga: Ilość miejsc jest ograniczona! Maksymalna ilość uczestników w grupie to 15 osób.

Miejsce warsztatów:

Centrum Pilates i Tańca „Pendulum”, ul. Morawskiego 12

Kontakt: 604532154

Cykl otwartych lekcji i warsztatów tańca realizowany jest w ramach projektu „W Tobie trwam”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW:

LUISA MATEO

LUISA MATEO
DUPLEICH ROZO

DUPLEICH ROZO

OTWARTE WARSZTATY TAŃCA Z LUISĄ MATEO DUPLEICH ROZO

Termin: 11 września 2021

I GRUPA: 16:30-18:30

II GRUPA: 19:00-21:00

Luisa jest multidyscyplinarną artystką, która studiowała taniec współczesny w Konserwatorium Muzyki i Tańca Trinity Laban w Londynie. W swojej praktyce korzysta z podejścia somatycznego. Luisa poszukuje w ruchu różnorodności, współistnienia miękkości i siły, dążąc do uzyskania wyrazistej ekspresji i zwiększenia wydajności ciała w ruchu. Czerpiąc z różnorodnych zasad technicznych i ćwiczeń improwizacyjnych warsztaty zaoferują metody słuchania, rozumienia i badania własnego ciała, wspierające tancerzy zarówno w sferze praktyki i umiejętności tanecznych, jak i w rozwoju osobistym.

PROF. EWA

TEATR TAŃCA: WARSZTAT MISTRZOWSKI Z PROF. EWĄ WYCICHOWSKĄ

Termin: 25 września 2021

godz. 13.00-15.00

O warsztacie:

Spotkanie będzie dotyczyło zadań opartych na sztuce improwizacji ruchu, bezruchu i tańca jako narzędzia w procesie twórczym.

Wspólnym tematem, który nas połączy w działaniach coachingowych będzie słowo (!): MIĘSO, Mięso, mięso…

W ciągu krótkiej, ale intensywnej pracy wymagającej:

– uważności,

– empatii,

– wyobraźni,

będziemy poszukiwać scen wyrażających nasz różnorodny stosunek do słowa MIĘSO – w szerokim i osobistym rozumieniu.

Uczestnicy warsztatów mogą (nie muszą) przynieść: pomoce- rekwizyty, kostiumy itp., które chcieliby w swoich działaniach wykorzystać.

WYCICHOWSKA

PROF. EWA
WYCICHOWSKĄ

HARMONOGRAM LEKCJI OTWARTYCH:

PAWEŁ

PAWEŁ
MALICKI

MALICKI

BLOK 1 PROWADZĄCY: PAWEŁ MALICKI TECHNIKA: TANIEC WSPÓŁCZESNY / TANIEC FIZYCZNY

Terminy:

13.09.2021, godz. 10:00 – 11:00

14.09.2021, godz 10:00 – 11:00

15.09.2021, godz. 10:00 – 11:00

16.09.2021, godz. 10:00 – 11:00

Głównym celem zajęć jest poszukiwanie harmonii płynności i dynamiki w tańcu, poszerzanie słownika ruchowego, prawidłowe wykorzystanie oddechu, zwiększenie świadomości ciała, a przede wszystkim radości z ruchu. Podczas zajęć wykorzystuje technikę tańca współczesnego, modern, elementy tańca fizycznego, ruchu naturalnego, ćwiczenia budujące i wzmacniające siłę mięśni, elementy floorwork, czyli pracy w parterze. Choreografie oparte na częstych i dynamicznych zmianach kierunków oraz poziomów wraz z maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni. Charakterystyczne przejścia na poziomie podłogi, przewroty z przesunięciami, praca z contraction; ciągła gra pomiędzy otwieraniem a zamykaniem ciała w ruchu przeplatana jest z teatralnym gestem i nagłymi zmianami tempa.

MONIKA

BLOK 2 PROWADZĄCA: MONIKA BŁASZCZAK TECHNIKA: IMPROWIZACJA

Terminy:

– 20.09.2021, godz 10:00 – 11:00

– 21.09.2021, godz 10:00 – 11:00

– 22.09.2021, godz 10:00 – 11:00

– 23.09.2021, godz 10:00 – 11:00

Improwizacja jest sposobem generowania ruchu w sposób spontaniczny. Nie ma przygotowanej choreografii, ale mogą być zaoferowane zadania, propozycje i wyzwania do rozważenia w ruchu. Uczestnicy zajęć improwizacji wykorzystują swoją wyobraźnię, ciekawość, sugestie nauczyciela i swoje bezpośrednie otoczenia do tworzenia materiału ruchowego ad hoc. Celem jest odkrywanie fascynujących obszarów ruchowych i przełamywanie swoich nawyków tanecznych. Praktykowanie improwizacji wpływa pozytywnie na pewność siebie, na umiejętność wykorzystywania swojej kreatywności, empatii i poczucie humoru. Umiejętności ćwiczone w improwizacji tanecznej przydają się w każdej strefie życia i dziedzinie pracy.

BŁASZCZAK

MONIKA
BŁASZCZAK

ADRIAN

ADRIAN
RADWAŃSKI

RADWAŃSKI

BLOK 3 PROWADZĄCY: ADRIAN RADWAŃSKI TECHNIKA: TANIEC KLASYCZNY

Terminy: 

– 27.09.2021, godz. 10:00 – 11:00

– 28.09.2021, godz 10:00 – 11:00

– 29.09.2021, godz 10:00 – 11:00

– 30.09.2021, godz 10:00 – 11:00

Lekcje z techniki tańca klasycznego opierają się na koordynacji ruchowej łączącej w sobie zarówno piękno i grację, jak i zorganizowane schematy ruchowe wzmacniające ciało. Każdy jest w stanie odnaleźć w niej własną drogę na wyrażenie własnej ekspresji poprzez finezyjny gest i przepływ ruchu. W tańcu klasycznym niezwykle ważne są linearne ustawienia ciała, poszerzające świadomość oraz wpływające pozytywnie na jego wysmuklenie i wydłużenie.

PEDAGODZY

PEDAGODZY

"W TOBIE TRWAM..."

"W TOBIE TRWAM..."

„W Tobie trwam…” jest próbą zmierzenia się z doświadczeniem doczesności i przemijania. Spektakl jest pierwszym wspólnym projektem czworga niezależnych artystów tańca: Pawła Malickiego, Moniki Błaszczak, Adriana Radwańskiego i Luisy Mateo Dupleich Rozo. Z indywidualnych i bardzo odmiennych perspektyw przyglądają się oni biblijnej symbolice, oraz znaczeniu archetypów i rytuałów w ich dzisiejszym życiu. Osobiste i przełomowe dla twórców doświadczenia stały się punktem wyjścia do szerszej refleksji nad czasami, w których żyjemy, oraz nad naszym trwaniem w czasie.

„Czasie wiedzy i niewiedzy, w Tobie trwamy.

Czasie niewinności, w Tobie trwamy.

Czasie nienasycenia, w Tobie trwamy.

Czasie nienawiści, w Tobie trwamy.

Czasie na zmiany, w Tobie trwamy.”

 

22 i 23 października 2021

Poznań, Scena Robocza, ul. Grunwaldzka 22 (4 piętro) , godz. 19.00

Bilety: Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja wejściówek: bilety@scenarobocza.pl

Spektakl jest przeznaczony dla widzów dorosłych.

 

Koncepcja: Paweł Malicki;

Choreografia i wykonanie: Monika Błaszczak, Paweł Malicki, Adrian Radwański, Mateo Dupleich Rozo;

Dramaturgia: Regina Lissowska – Postaremczak;

Kostiumy i scenografia: Paweł Malicki;

Muzyka: Lubomir Grzelak;

Konsultacje: Ewa Wycichowska.

Premiera: 22.10.2021

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu dostępnego na stronie: http://www.scenarobocza.pl/spektakl/regulamin-uczestnictwa-w-wydarzeniach-kulturalnych-w-zwiazku-z-covid-19/?fbclid=IwAR1yqbTtxVHpFKUn63xfdoGos0-g2A6hMpu8G3MW3s06dpvbwV7Ul3zV6z8, którego zapisów uczestnik jest zobowiązany przestrzegać. Informujemy, że widownia wydarzenia zostanie zorganizowana zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

O TWÓRCACH SPEKTAKLU:

O TWÓRCACH SPEKTAKLU

Luisa Mateo Dupleich Rozo

Boliwijska multidyscyplinarna artystka i badaczka, która mieszka w La Paz i działa na arenie międzynarodowej. Po ukończeniu studiów licencjackich z tańca współczesnego w Konserwatorium Muzyki i Tańca Trinity Laban, Luisa współpracowała z licznymi artystami pry niezależnych wydarzeniach kulturalnych, zrealizowała również cztery wielkoformatowe prace scenograficzne w Norwegii (2015), Anglii (2019), Boliwii (2020) i Polsce (2021).

Monika Błaszczak

Polsko-łemkowska artystka interdyscyplinarna, badaczka i choreografka. Absolwentka Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie i Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Założycielka i członkini MassHysteria Collective. Bada zdolność ciała do samoleczenia i widmowy wymiar ruchu. Prezentowała prace m.in. w Tate Modern, Lilian Baylis Studio Sadler’s Wells, The Barbican, V&A Museum, South London Gallery, V.O. Curations, Polskim Teatrze Tańca.

Paweł Malicki

Tancerz, pedagog, choreograf, trener personalny. Absolwent Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu, oraz wydziału pedagogiki (Wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe). W 2013 uzyskał dyplom choreografa na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (Choreografia i teoria tańca), a w 2019 dyplom Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (Trener personalny). W latach 2004 – 2006 tancerz Teatru Tańca Alter w Kaliszu, w latach 2004-2020 był tancerzem Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Twórca licznych autorskich spektakli, laureat nagród i stypendiów w dziedzinie tańca i choreografii. W 2015 r. została uhonorowany Medalem Młodej Sztuki w dziedzinie Taniec.

Adrian Radwański

Tancerz, choreograf, pedagog, nauczyciel Pilates. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, a także Pedagogiki Baletowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jego droga jako artysty-tancerza związana jest z instytucjami Polskiego Teatru Tańca oraz Tanztheater Braunschweig (Niemcy). Radwański jest wykładowcą Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Od października 2020 roku prowadzi Centrum Pilates i Tańca Pendulum.

Lubomir Grzelak

Artysta dźwiękowy, producent muzyczny, DJ, twórca muzyki filmowej i teatralnej, a także wydawca muzyczny, często komponuje także dla tańca współczesnego. Regularnie współpracuje m.in. z Michałem Kotańskim, Martą Ziółek, skomponował muzykę do filmu “Wszystkie nieprzespane noce” w reżyserii Michała Marczaka, za którą był nominowany do nagrody na festiwalu Cinema Eyes Honors w Nowym Jorku w kategorii Outstanding Achievement in Original Music Score. Posługuje się pseudonimem Lutto Lento, obecnie związany m.in. z brytyjską wytwórnią Young Turks.

dr Regina Lissowska-Postaremczak

Teatrolożka, badaczka i krytyczka tańca, kuratorka. Absolwentka Choreografii i Teorii Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, oraz Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie w Instytucie Teatru i Sztuki Mediów obroniła doktorat z obszaru badań nad tańcem. Wykładowca na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, oraz na kierunku Taniec na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Autorka licznych tekstów krytycznych i teoretycznych poświęconych tematyce tańca, teatru i filmu.

prof. Ewa Wycichowska

Choreograf, pedagog, tancerka, profesor sztuk muzycznych, kierownik Zakładu Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, oraz profesor zwyczajny w Katedrze Fizjologii, Biochemii i Higieny Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Autorka ponad 70 spektakli zrealizowanych w Polsce, Włoszech, Niemczech, Czechach i USA. Inicjatorka i dyrektor artystyczny Dancing Poznań (Międzynarodowych Warsztatów i Biennale Tańca Współczesnego oraz Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca). W latach 1988 – 2016 roku kierowała Polskim Teatrem Tańca – Baletem Poznańskim. Juror polskich i międzynarodowych konkursów tańca, ekspert ministerialny, członek Międzynarodowej Rady Tańca (CID-UNESCO). Prezes Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii. Jest laureatką licznych polskich i międzynarodowych nagród przyznanych za wybitną twórczość choreograficzną.